Artykuł

Mistrzostwa Polski w curlingu

W dniach 26 kwietnia – 4 maja odbywał się w Łodzi można by rzec prawdziwy maraton curlingowy.
Mimo trudności związanych z epidemią udało się w tak zwanym reżimie sanitarnym przeprowadzić Mistrzostwa Polski, a w zasadzie cały ich cykl. Nasz klub reprezentowany był przez następujące drużyny. W Mistrzostwach Polski Mężczyzn - KS „Juniorzy” startujący w składzie: Bartosz Porwisz, Rafał Krystkiewicz, Krzysztof Świątek i Damian Herman wśród 16 drużyn zajęli 4. miejsce. Po 7 meczach wygranych, 2 remisach i 1 przegranej byli bardzo blisko medalu.
W tych mistrzostwach w barwach AZS Gliwice grali również inni zawodnicy klubu: Dominik Szmidt i Robert Kamiński, którzy ostatecznie ukończyli zawody na 6. miejscu. To czego nie udało się „Juniorom” osiągnęli starsi koledzy. Paweł Piotrowicz – zawodnik Toruńskiego Klubu Curlingowego wspomógł drużynę KS „Old Curlers” i wraz z Pawłem Klosem i Krzysztofem Nowakiem zdobyli srebrne medale w Mistrzostwach Polski Seniorów 50+Klub był reprezentowany również w Parach Mieszanych, gdzie najmłodszą uczestniczką okazała się czternastoletnia Magdalena Herman. Był to Jej debiut w tak poważnej imprezie. Wspomagał Ją jednakże bardziej doświadczony w tej konkurencji – Damian Herman. Po trzech porażkach z bardzo utytułowanymi zawodnikami przyszła kolej na 2 wygrane które ostatecznie dały tej rodzinnej drużynie 7 miejsce. Na 9. miejscu uplasowała się inna para klubowa: Kubak/ Nowak. Najwięcej radości klubowi dostarczyła w tym czasie jednak Ewa Nogły. Wspomagając zespół gliwicki zdobyła najpierw srebro w Mistrzostwach Polski Kobiet a do tego dorzuciła złoto z Konradem Stychem w Mistrzostwach Polski Par Mieszanych. Gratulacje.
Dziękujemy Gminie Pawłowice, JAS-FBG S.A.za pomoc okazaną w związku z wyjazdem.info i foto: Damian Herman
Data ostatniej aktualizacji: 14.05.2021
Autor: Damian Herman
Zaktualizował: Tomasz Porwisz