Artykuł

Zwycięzcy Mikołajkowego Turnieju Szachowego

Dnia 1  grudnia 2019 r. Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice zorganizowało w Gminnym Ośrodku Sportu w Pawłowicach Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci szkół podstawowych .W turnieju udział wzięło 81 dzieci  rywalizujących na dystansie 9 rund po 10 minut na zawodnika w następujących kategoriach:I - chłopcy:  klasy 1-3, II - chłopcy : klasy 4-8, III - dziewczynki : klasy 1-3, IV - dziewczynki : klasy 4-8Cały turniej w grupie 81 zawodników wygrał   Jakub Herwy z UKS Pionier Jastrzębie , II miejsce:  Paweł Kotula z KS Hetman Marklowice, III miejsce: Paweł Chmiel z KS Strzybniczanka Tarnowskie Góry.W kategorii chłopców klasy 1-3  zwyciężył Adam Kuczmik, II miejsce - Wojciech Tim, III  miejsce - Wojciech SobańskiW kategorii chłopców klasy 4-8  zwyciężył Jakub Herwy, II miejsce  - Paweł Kotula, III miejsce -  Paweł Chmiel. W kategorii dziewczynek  klasy  1-3  zwyciężyła Natalia Strzoda, II miejsce  - Karolina Figa, III miejsce - Emilia Kulig.W kategorii  dziewczynek  klasy 4-8 zwyciężyła Lena Obrochta II miejsce - Oliwia Czerwińska, III miejsce - Maja Nieckarz.Wśród 18 dzieci ze Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice najlepszy wynik uzyskaliw klasach IV-VIII:   Radosław Sobik, Bartosz Mruk,Filip Chwastykowski  ,w klasach I-III: Igor Musiolik, Franek Goyke, Cezary Borowski,wśród dziewczynek kl. I-III najlepsza była Paulina Trzaskalik, a w klasach IV-VIII Weronika Gawełczyk.Dodatkowo nagrodzono Pucharami 3 najlepsze rodzeństw spośród 12 biorących udział.1 miejsce wśród rodzeństw zajęli Adam i Paweł Kuczmik z Pszczyny, drugie miejsce Natalia i Szymon Strzoda z Chorzowa trzecie Weronika i Paweł Chmiel z Tarnowskich Gór , czwarte i piąte miejsce zajęły rodzeństwa z Pawłowic Błażej i Miłosz Pawliczek oraz Kevin i Kamil Stańkusz.Wszystkie dzieci  otrzymały słodycze, nagrody  a najlepsi puchary . Turniej przeprowadzili i sprawnie poprowadzili członkowie Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice.Zadanie publiczne dotowane z budżetu Gminy Pawłowice.foto: Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice
Data ostatniej aktualizacji: 05.12.2019
Autor: Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice
Zaktualizował: Felicja Brączek