Artykuł

Złote dziewczyny

W miniony piątek 29.11. na pływalni w Dąbrowie Górniczej odbyły się Mistrzostwa Śląska w pływaniu rocznika 2009.
Miło nam poinformować, że dziewczyny w składzie: Bałoz Laura, Czakon Maja, Krzowska Hanna i Wożgin Maja dwukrotnie zdobyły tytuł Mistrzyń Śląska w sztafecie 4x50m zmiennym oraz dowolnym!
Ponadto indywidualną Mistrzynią Śląska została Hania Krzowska na dystansie 100m stylem klasycznym. Hanna zdobyła również srebrny medal na 50m stylem klasycznym oraz brązowy medal na 100m stylem zmiennym.
Maja Czakon trzykrotnie stanęła na najniższym stopni podium w konkurencjach 50m stylem klasycznym, 100m stylem klasycznym oraz 50m stylem motylkowym.
Za wielki sukces również trzeba uznać liczne miejsca w pierwszej dziesiątce Laury Bałoz oraz Maksymiliana Kasprzyka.
Formą na tych zawodach błysnął także Jakub Siemieniuch, który to w każdej konkurencji pobił swoje rekordy życiowe!
Bardzo cieszy fakt, że mogliśmy wystawić pierwszy raz dwie sztafety męskie, chociaż nie udało się zdobyć medalu to z wielkimi nadziejami możemy patrzeć w przyszłość!
Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących, w drużynie siła!