Artykuł

XIII Turniej Pawłowic w Curlingu - wyniki

W niedzielę (26 lutego) zakończyła się już 13. edycja Turnieju Pawłowic w curlingu.
Turniej ten, na który przyjeżdżają zwodnicy z całej Polski zakończył się dużą niespodzianką. Nie wygrał ubiegłoroczny tryumfator tych zawodów i jednocześnie czwarta drużyna ekstraligi Polskiej Ligi Curlingu - KS „Juniorzy”. Za to wygrała drużyna KS Juniorki, tak więc na szczęście puchar pozostaje w „domu”. Juniorki to skład złożony z reprezentantek Polski na ubiegłoroczne Mistrzostwa Świata Juniorek:Magdaleny Herman, Marleny Dziewirz, Pauliny Frysz do których dołączyła Małgorzata Frysz – aktualna mistrzyni Polski Juniorek Młodszych, które to mistrzostwo zresztą zdobyła z Magdaleną niecały miesiąc temu.Dziewczyny ukończyły zawody bilansem 4 wygrane i 1 remis. Na drugim miejscu uplasowali się również zawodnicy KS „Warszowice” - Curlusy Baniate, w składzie: Krzysztof Nowak, Paweł Piotrowicz, Janusz Tomica i Paweł Klos. Było to dobre przygotowanie do Mistrzostw Świata 50+ na które to nasi panowie polecą w drugiej połowie kwietnia do Korei Południowej.Trzecie miejsce zajęła drużyna z Krakowa – KKC Mistral. Oprócz 14 drużyn grających w zawodach głównych, swój miniturniej mieli również bardzo młodzi zawodnicy mający po zaledwie 10 – 12 lat. Wśród nich wygrała drużyna KKC a nasi zawodnicy: Damian Musioł, Adam Musioł, Matvii Shpiekh i Maciej Porwisz zajęli drugie miejsce.Klub dziękuje za pomoc w zorganizowaniu turnieju Gminie Pawłowice, Gminnemu Ośrodkowi Sportu, oraz sponsorowi JAS-FBG S.A.Info i foto - KS Warszowice
Data ostatniej aktualizacji: 28.04.2023
Autor: GOS Pawłowice
Zaktualizował: Felicja Brączek