Artykuł

OTYLIADA’2019 już za nami

VI Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA’2019, który odbywał się w nocy z 16 na 17 marca na 47 pływalniach w całej Polsce, przeszedł do historii.Niewątpliwie z roku na rok zainteresowanie maratonem jest coraz większe. W krytej pływalni „Wodny Raj” w Pawłowicach chęć udziału w Otyliadzie zgłosiły 84 osoby, natomiast na starcie stanęło 64 zawodników. Impreza rozpoczęła się w sobotę o godz. 18.00, a zakończyła w niedzielę o godz. 6.00. Po 12 godzinach sportowej walki oraz setkach przepłyniętych kilometrów VI Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki dobiegł końca. Łączny dystans osiągnięty w naszej pływalni wyniósł 362 km i 650 m.Organizatorzy zadbali, by wszyscy uczestnicy Otyliady otrzymali certyfikaty uczestnictwa oraz mini-medale. Dodatkowo zawodnicy, którzy osiągnęli najlepsze wyniki zostali uhonorowani medalami i dyplomami, a zwycięzca otrzymał Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Na pływalni w Pawłowicach zwyciężył pan Aleksander Ryszka, który pokonał dystans 28,350 km. II miejsce zdobyła pani Maria Gniłka-Somerlik z dystansem 25 km. Z kolei na III miejscu uplasował się pan Adam Rodziewicz, który przepłynął 24 km. Pan Adam okazał się podwójnym medalistą. Nie tylko zajął trzecie miejsca w klasyfikacji, ale również był „najstarszym” uczestnikiem Otyliady.Nagrodzono też „najmłodszych” uczestników Otyliady. Na naszej pływalni najmłodszą uczestniczką była dziewięcioletnia Emilia Preish, a najmłodszym uczestnikiem dziewięcioletni Radosław Bąkowski. Oboje oni otrzymali maskotki „foczki Otylki”.Dziękujemy wszystkim za udział. Brawa należą się każdemu, który podjął to sportowe wyzwanie. Kolejna edycja maratonu - miejmy nadzieję – za rok!
Data ostatniej aktualizacji: 04.04.2019
Autor: Gminny Ośrodek Sportu
Zaktualizował: Felicja Brączek