Artykuł

Indywidualny Puchar Polski dziewczynek do lat 6 - sukces naszej zawodniczki!

Zawodniczka Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice Paulina Trzaskalik brała udział w Indywidualnym Pucharze Polski w kategorii „dziewczynki do lat 6”.

W dniach od 27 kwietnia do 1 maja w Poroninie zawodniczka Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice Paulina Trzaskalik brała udział w Indywidualnym Pucharze Polski w kategorii „dziewczynki do lat 6”. Udział w turnieju wzięło 12 dziewczynek z rocznika 2012 z Białegostoku, Wrocławia, Kielc, Grodziska Mazowieckiego, Tych, Cieszyna i nasza Paulina z Pawłowic.

Turniej rozgrywany był na dystansie 9 rund . Pierwsze miejsce zdobyła Danuta Zarzycka z Białegostoku zdobywając 8 punktów na 9 możliwych, drugie miejsce zajęła Michalina Popczyńska z Wrocławia 7,5 punktu na 9 możliwych, a trzecia była Paulina Trzaskalik również 7,5 punktu na 9 możliwych.

Paulina Trzaskalik za trzecie miejsce otrzymała piękny puchar oraz nagrodę rzeczową a oprócz tego zwycięzca pucharu Polski i medaliści mają prawo reprezentować

Polskę na mistrzostwach świata i Europy w swojej kategorii wiekowej co określa regulamin kadry narodowej juniorów.

Jest to kolejny sukces szachowy Pauliny Trzaskalik - zawodniczki z Gminy Pawłowice. Wcześniej zdobyła w grudniu 2017 roku 6 miejsce w Katowickim Spodku w ogólnopolskich mistrzostwach szkół i przedszkoli, a w kwietniu 2018 roku wygrała turniej przedszkolaków w Ustroniu zdobywając komplet punktów w gronie 50 dzieci.

Data ostatniej aktualizacji: 19.06.2018
Autor: Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice
Zaktualizował: Felicja Brączek